Série Českého a Moravského poháru v parašutismu (KD) 2021 pokračuje 24.06.2021 Aeroklub Plzeň Bory

Série Českého a Moravského poháru v parašutismu (KD) 2021 pokračuje

Uplynulý víkend (19.–20. 6. 2021) přinesl ve sportovním parašutismu další dva závody, součásti série Českého a Moravského poháru v parašutismu.
Český a Moravský pohár v parašutismu představují „ligovou“ soutěž parašutistů v přesnosti přistání s tradicí již třetího desetiletí. Obě série zahrnují v případě Českého poháru šest dvoudenních kol či závodů, v Moravském poháru pak čtyři dvoudenní závody. Český pohár tvoří závody v Plzni, Českých Budějovicích, České Lípě, Strakonicích, Jindřichově Hradci a Hořovicích. Moravský pohár sestává ze závodů v Zábřehu, Hranicích na Moravě, Jeseníku a Olomouci. Obou ligových soutěží se účastní cca stovka sportovních parašutistů.
Tedy o zmíněném víkendu se setkali sportovci v České Lípě a Hranicích na Moravě. Obě soutěže doprovázely i přes velkou vzdálenost totožné meteorologické podmínky, které shrnul stručně v krátké reportáži nestor a garant Moravského poháru Rosťa Salamon:
„V Hranicích proběhla v sobotu 19.6.2021 další soutěž Moravského poháru – Moravská brána. Tropické počasí bylo náročné po celý den nejen vyčerpávajícími teplotami, ale zejména termikou a neustále se měnícím větrem, a to jak jeho silou, tak zejména směrem. Pořadí se měnilo každým kolem a heslo, že soutěž končí posledním seskokem, tady bylo naplněno doslova. Nakonec se v soutěži jednotlivců nejlépe s nástrahami přírody vypořádala domácí Lenka Buršová, před Zdeňkem Hanákem z Olomouce a zahraničním závodníkem Robertem Jurczakem z Polska.
Soutěž družstev tentokrát ovládli Supi (Salamon, Nytra, Juczak), druzí byli Valaši (Jaroňková, Vojtková, Vrána), třetí družstvo z Olomouce (Štencl, Hanák, Kopřiva).
 Vřelý dík patří pořadatelům, kteří zorganizovali soutěž tradičně skvěle i rozhodčím, kterým v té výhni nebylo co závidět. „
V závodu Českého poháru v České Lípě si nejlépe vedl Jiří Černý (Aeroklub Plzeň Bory), který zvítězil před Martinem Gablou (PARA KLUB Vrchlabí) a Petrem Maršákem (Aeroklub České Budějovice). V družstvech obsadil první příčku tým Plzeň B, druzí se umístil tým M5 a bronz vybojovalo družstvo Hosín W.