Cup of Freedom Pilsen

Parašutistické závody v přesnosti přistání Cup of Freedom Pilsen / Plzeňský pohár 2024

Aeroklub Plzeň Bory, z.s., má tu čest vás pozvat na Parašutistické závody v přesnosti přistání s názvem Cup of Freedom Pilsen / Plzeňský pohár 2024. Tento závod je součástí série Českého poháru v parašutismu 2024 a koná se od 3. do 5. května 2024 v Plzni.

Těšíme se na vaši účast a sledování této vzrušující sportovní události plné dovedností, přesností a napětí!

Cup of Freedom Pilsen

CUP OF FREEDOM PILSEN 2024

V Plzni proběhl první závod série Českého Poháru v parašutismu 2024, CUP OF FREEDOM PILSEN 2024. Závod byl součástí programu Slavností svobody, které město Plzeň každoročně pořádá u příležitosti osvobození Plzně americkou armádou. Slavnosti svobody měly na letišti Plzeň Líně krom parašutistů další program a to otevřené muzeum Hangár 3 spolku CLASSIC TRAINERS.Obě akce přilákaly do Líní více než 1500 návštěvníků. Ti mohli sledovat výkony sportovců z České republiky, Polska, Německa a Belgie.
Tréninkovým seskokům, které byly denně připraveny od 1.5.2024, počasí vůbec nepřálo, silný vítr umožnil první sportovní výsadky z legendární An 2 až v pátek 3.5.2024. Mnoho týmů právě pro negativní či nejistou předpověď účast na vlastních závodech odřeklo. Počasí se oproti meteorologům vylepšilo a umožnilo odskákat plný program soutěže, tj. 7 soutěžních kol v soutěži družstev plus finálový seskok 12 nejlepších jednotlivců. Vítěznou trofej si odváží tým ve složení Chládek (Aeroklub Strakonice), Klečka (Aeroklub Strakonice), Černý (Aeroklub Plzeň Bory) a Kumžák (PARAklub Vrchlabí), v jednotlivcích si zlatou trofej parašutisty vybojovala Daniela Macichová před Andreou Novotnou (obě Aeroklub Plzeň Bory), bronzová sošku převzal petr Klečka (Aeroklub Strakonice). Podrobné výsledky viz níže.
Organizátoři děkují všem účastníkům, sponzorům a partnerům a nashledanou v příštím, jubilejním roce 2025.

Propozice a výsledky Cup of Freedom Pilsen 2024

Fotogalerie

  • Generální partner:
      IMAGE: AK KMB
Partneři: