LETECKÝ SPORTOVEC 2023 18.02.2024 Aeroklub Plzeň Bory

LETECKÝ SPORTOVEC 2023

Galavečer Letecký sportovec roku 2023

LETECKÉ SPORTY BUDOU KONEČNĚ V ČESKÉ TELEVIZI V HLAVNÍM VYSÍLACÍM ČASE! 

 
Galavečer LETECKÝ SPORTOVEC ROKU 2023 proběhne v Severočeském divadle v Ústí nad Labem v sobotu 24. února 2024 od 20.15 a bude vysílán živým přenosem na programu ČT sport. Na nejvyšší ocenění jsou nominování sportovci Aeroklubu České republiky, Letecké amatérské asociace a Svazu modelářů ČR. 
 

Galavečer LETECKÝ SPORTOVEC ROKU 2023 navazuje na letošní úspěšnou akci 6. února 2023 z Roudnice n./L. Letecký sportovec roku 2022. Během hodinu a čtvrt trvajícího přímého přenosu proběhl vlastní ceremoniál předávání ocenění sportovcům, ukázky leteckých sportů a krátké rozhovory se sportovci a hosty. Po skončení přímého přenosu bylo možno vidět ve velmi neformální atmosféře společné focení a rozhovory hostů s přítomnými sportovci. Mezi hlavní hosty patřili prezident ČR Petr Pavel s manželkou, europoslanec Alexandr Vondra, ministr dopravy Martin Kupka, velitel vzdušných sil generál Petr Čepelka, generální ředitel Řízení letového provozu Jan Klas, předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval, předseda České unie sportu Miroslav Jansta, předseda pro sport PSP Jakub Janda, předseda Sdružení sportovních svazů Zdeněk Ertl, režisér Václav Marhoul, herec Ondřej Vetchý, zpěvák Mirai Navrátil a mnoho dalších významných osobností.

Stejně jako vloni i letos byli naši letečtí sportovci ve světě velmi úspěšní. Chceme jim tímto galavečerem vzdát hold a povznést tak prezentaci leteckého sportu České republiky na nejvyšší mezinárodní úroveň. Účast na galavečeru potvrdil prezident České republiky Petr Pavel a prezident Mezinárodní letecké federace FAI David Monks.

 
V PRŮBĚHU GALAVEČERA ÚČINKUJÍ V NETRADIČNÍCH ROLÍCH:
OLDŘICH KAISER, MIROSLAV TÁBORSKÝ, FILIP TOMSA, MICHAEL KOCÁB, MARTIN DEJDAR, ONDŘEJ VETCHÝ, ADRIAN JASTRABAN, JITKA ČVANČAROVÁ, JANA KRIŠTOF LEHOTSKÁ a další.
 
Nominovaní sportovci, aj.:
https://www.aeroklub.cz/2024/02/06/galavecer-letecky-sportovec-roku-2023/


Fotogalerie