Cup of Freedom Pilsen 2019 23.05.2019 Aeroklub Plzeň Bory

Cup of Freedom Pilsen 2019

Mezinárodní soutěž v parašutismu, klasické disciplíny

Ve dnech 3.-5.5.2019 uspořádal Aeroklub Plzeň Bory v úzké spolupráci s Městem Plzeň a Plzeňským krajem mezinárodní soutěž v parašutismu, disciplíně přesnost přistání. Soutěž se konala u příležitosti Slavností svobody, tedy oslav osvobození Plzně a byla zařazena do série Českého poháru v parašutismu. Soutěži předcházel třídenní tréninkový kemp pod vedením Česti Zítky, jednoho z nejúspěšnějších sportovců v parašutismu.
Celé závody sestávaly z osmi kol a byly situovány do krásného, ale pro skokany velmi náročného prostředí areálu Borského parku v Plzni. Prezentováno bylo necelých sedmdesát účastníků z České republiky, Německa, Polska, Belgie, Švýcarska, Švédska a soutěž tak slibovala napínavý průběh za účasti mnoha diváků. Pro zvýšení atraktivity soutěže byl jako výsadkový stroj použit vrtulník Eurocopter AS 350S rakouské společnosti Heli Salzkammergut, který startoval přímo z areálu parku.
První květnový víkend však počasí parašutistům v Plzni více než nepřálo. Závody i vlastní Slavnosti svobody doprovázelo chladné a větrné počasí se silným deštěm. Z plánovaného programu soutěže se tak podařilo uskutečnit pouze neúplná tři kola a tady nebyly splněny podmínky pro vyhlášení vítězů.
Tedy nezbývá než poděkovat účastníkům, rozhodčím, organizátorům a samozřejmě sponzorům či partnerům této významné sportovní akce a věřit v krásné májové počasí na výročí 75.let osvobození Plzně v roce 2020, kdy je opět Cup of Freedom Pilsen připravován.