Nejčastěji kladené otázky v souvislosti s tandemovými seskoky.

Obdržel jsem certifikát na tandemový seskok. Jak zvolit a rezervovat termín seskoku?

Termíny letových provozů jsou zveřejněny na našich stránkách, pro vlastní rezervaci konkrétního termínu Vašeho tandemového seskoku nás kontaktujte mailem či telefonicky na číslo, které je uvedeno na dárkovém certifikátu. Zde si domluvíte datum a čas Vašeho tandemového seskoku. V jakýchkoliv dalších otázkách nás neváhejte kontaktovat, naši členové Vám rádi pomohou a zodpoví otázky.

Chtěla bych si skočit tandemový seskok nad Plzní, ale na internetu jsem nalezla spoustu firem nabízející tandemové seskoky pro tuto lokalitu. Kde mám seskok objednat?

Tandemové seskoky v Plzni a okolí nabízí spousta firem. Výhradním provozovatelem sportovních a tandemových seskoků na letišti Plzeň – Líně je Aeroklub Plzeň Bory, o.s. Proto pokud se chcete vyhnout nemilého překvapení v podobě i několika hodinové cesty na letiště do kraje, který Vám moc neříká, objednávejte tandemový seskok v Plzni v našem e-shopu.

Je možné dokoupit k tandemovému seskoku DVD záznam o seskoku?

Ano. DVD záznam k tandemovému seskoku lze přikoupit přímo před seskokem na letišti Plzeň – Líně.

Jsem z Domažlic, mám certifikát na tandemový seskok, je možné si skočit i na jiném letišti, které je bližší mému bydlišti?

Letiště Plzeň – Líně je naše „mateřské“ letiště, nicméně pravidelně organizujeme parašutistické seskoky včetně tandemových na dalších letištích a sportovních letištních plochách, kam patří např. letiště Karlovy Vary, Cheb, Staňkov, Klatovy, Plasy, Rokycany, Plešnice, Toužim, aj.

Jak probíhá tandemový seskok?

Na tandemový seskok nepotřebujete lékařskou prohlídku ani žádný kurz. Před seskokem absolvujete pouze krátkou instruktáž v rozsahu 15 – 20min s nácvikem polohy při volném pádu, chování při výskoku, přistání, aj. Pak už následuje jen nástup do letadla a po krátkém letu (cca 20min) výskok z letadla, pak už si užíváte ten jedinečný pocit volnosti.

Seskok padákem mne natolik nadchl, že bych se rád dále věnoval parašutistickému sportu, co mám pro to udělat?

Dominantní aktivitou Aeroklubu Plzeň Bory je sportovní parašutismus a pak tedy, jestliže Vám naše prostředí vyhovuje, oslovte prosím svého tandemového pilota, popř. vzneste dotaz mailem (info@aplzen.cz) o možnostech Vašeho sportovního parašutistického výcviku a členství v Aeroklubu Plzeň Bory.