Aeroklub Plzeň Bory je jedním z přímých pokračovatelů dlouholeté tradice letectví a leteckých sportů v Plzni. Název je odvozen od bývalého letiště Plzeň Bory, které bylo v 60-tých letech rozděleno na převážně vojenskou část a okrajové sportovní letiště, a to v místech, která dnes zaujímá borská průmyslová zóna. Současný Aeroklub Plzeň Bory svou činností (kromě vlastního létání) hrdě navazuje na více než šedesátiletou historii parašutismu v Plzni, kdy v roce 1950 byl tehdy v rámci plzeňského Sokola zahájen první nábor parašutistů. Poté se plzeňský parašutismus rozvíjel jako součást organizací DOSLET (Dobrovolný svaz lidového letectví) a Svazarm (Svaz pro spolupráci s armádou) až do dnešních dnů, kdy parašutismus a další letecké sporty zastřešuje Aeroklub České republiky. Řadami Aeroklubu Plzeň Bory prošlo množství význačných osobností československého, resp. českého parašutismu. Za všechny lze jmenovat Josefu Maxovou, světovou rekordmanku při seskoku z výšky 1500 metrů v přesnosti přistání a absolutní mistryni světa z Moskvy roku 1956, mistry sportu Bedřich Sehnálka, Jiřího Murtingera, Richarda Víta a Vojtěcha Tremla a z dalších pak Janu Kočárkovou, Irenu Otáhalovou, Janu Kopeckou, Tamaru Petrákovou či Ivetu Reischlovou.

Piloti a parašutisté Aeroklubu Plzeň Bory se po celou dobu existence této organizace podíleli na životě města Plzně a Západočeského (Plzeňského, Karlovarského) kraje. Byli (a jsou) nedílnou součástí programů při různých slavnostních příležitostech a propagačních akcích. I v současné době je Aeroklub Plzeň Bory významnou organizací, která se podílí na sportovně kulturním životě nejen v Plzni, v Plzeňském a Karlovarském kraji, ale i v celostátním měřítku. Členové aeroklubu se v roli účinkujících účastní leteckých dnů v celé ČR, popř. v zahraničí, parašutisté provádějí propagační seskoky na akcích spojených například s oslavami Dne dětí, významných sportovních podniků a městských oslav. Nejúspěšnější sportovci se účastní vrcholných soutěží v parašutistických a leteckých sportech jako je seriál závodů Českého poháru v parašutismu, MČR, aj.

Členskou základnu Aeroklubu Plzeň Bory představuje dnes více než 180 nadšených vyznavačů letectví, tj. pilotů, parašutistů a nově (rok 2010) pak i plachtařů, UL pilotů letecké školy TOM Air. Velmi těsné je sportovní a zájmové partnerství s aerokluby v sousedním Německu – Aerokluby Speichendorf, Gera.

Dominantní aktivitu Aeroklubu Plzeň Bory představuje sportovní parašutismus včetně základního a sportovního výcviku, tandemové seskoky, atd. V oblasti létání pak naši členové provozují několik typů letounů Cessna (C 150, C 172), Piper a samozřejmě výsadkový letoun Antonov An 2. Aeroklub dále nabízí pilotní výcvik v provozované letecké škole, vyhlídkové lety a ostatní letecké práce.

ceník seskoku

Tandemový seskok
Tandemový seskok + kamera
Tandemový seskok se slevou
při nákupu e-shopem Aeroklubu Plzeň Bory

jen 3700 Kč
jen 5300 Kč
jen 3200Kč

reakce po seskoku

Dokonalé! Všem doporučuji.. tandemový pilot byl opravdu profík!

Aleš Nový (Písek)

Seskok jsem dostala jako dárek k narozeninám. Bylo to úžasné!

Jana Tlučná (Plzeń)
PODPORUJÍ
NÁS
GENERÁLNÍ PARTNER AEROKLUBU
PARTNEŘI